דשא סינטטי הוא דשא מלאכותי המדמה שטיח שעשוי מפלסטיק בצפיפות גבוהה. דשא סינטטי מתאים לכל גינה ביתית, מרפסת במשרד ובשביל מילוי חלל ריק. עם התפתחות הטכנולוגיה, כיום הפלסטיק מיוצר ברמה גובהה וכך לא ניתן להרגיש את ההבדל בין דשא סינטטי לרגיל.

ישנם סוגים שונים של דשא סינטטי והשוני הגדול בא לידי ביטוי בגבהים אליו מגיע הדשא. כאשר אנו בוחרים את הדשא הסינטטי יש לשים לב שהוא מכיל תוספי אנטי קרינה של השמש על מנת שצבעו לא ידהה.

דשא סינטטי זול שיתאים לכל כיס:

  • מאחורי דשא סינטטי עומדת מחשבה ירוקה וסביבתית. הוא עשוי מחומרים ידידותיים שניתן למחזר. הדשא הסינטטי לעומת הדשא הרגיל אינו מושך אליו מזיקים וחרקים ואינו מכיל חומרי הדברה שונים כך שאיכות הסביבה לא נפגעת מחומרים אלו. דשא סינטטי תורם גם להפחתחת זיהום אויר בכך שאין את הצורך להפעיל מכסחות דשא למינהן על מנת לגזום אותו. הדשא הסינטטי אינו גודל ולכן אינו דורש טיפול מסוג זה שפולט רעלים לאויר.
  • דשא סינטטי זול חוסך בעלויות רבות בכך שאינו דורש השקיה ולכן מוזיל בעלויות המים. דבר נוסף , דשא טבעי דורש טיפוח מזין לאורך זמן. אחת הדרכים לטפח את הדשא היא על ידי דישון. בדשא סינטטי אין הצורך בחומרי הדישון וכך אנו חוסכים בהוצאות נוספות. בנוסף, הדישון מכיל חומרים מסוכנים ורעילים כמו זרחן ואשלגן התורמים להתחממות כדור הארץ. כאשר אנו מחפשים דשא סינטטי ומחיר נמוך אנו בעצם פועלים נכון מכיוון ואין את הצורך להשקיע כספים רבים בבחירת הדשא שכן הוא לא דורש השקעה וטיפוח.
  • דשא סינטטי הינו בטיחותי מכיוון ואינו דליק ומשמש כפתרון עבור הסובלים מאלרגיות מדשא טבעי.
  • הנקודה החשובה ביותר היא שהטיפול, הזמן, וההשקעה הנדרשת בטיפוח הגינה עם דשא סינטטי היא פחותה בהרבה מאשר דשא רגיל, הדוגמא הטובה ביותר  היא ניקוש העשבים והצמחייה שגודלת בקיץ, כמו גם לכלולים שמצטברים על הדשא ועלי שלכת בחורף, בדשא מלכותי פשוט לוקחים שואב עלים ומנקים בדקות את השטח.


התקנת הדשא היא פשוטה וקלה לפתעול. דשא סינטטי עם מחיר זול יספק לנו את החוויה ויישמר לשנים רבות. ניתן לבצע את ההתקנה לבד או להיעזר באיש מקצוע. ישנם מספר שלבים שצריך למלא באדיקות אחרת כל העבודה תרד לטמיון. במידה ואתם רוצים להיעזר באיש מקצוע אנא וודאו כי הוא אכן מקצועי ויודע היטב כיצד להתקין את הדשא הסינטטי.