טרמיטים הם מזיקים שנמצאים בכל מקום, או לפחות יכולים להיות שם אם לא נטפל בצרה. אנחנו לא תמיד מבחינים בהם ברגע הראשון, הם רוצחים שקטים של רהיטים, דלתות, משקופים וחלונות. הם מחסלים לאט לאט את הפריטים שהופכים את הבית שלנו לשלנו. כדי לחסוך מעצמנו את התענוג המפוקפק של מפגש עם המזיקים האלו בבית, מציעים מדבירים שיטות שונות של הדברת טרמיטים מקצועית.

 

לפני הכל, חשוב לומר שההדברה הכי פחות אפקטיבית היא כנראה הריסוס. ריסוס נגד טרמיטים אינו מונע את התופעה אלא מצמצם אותה. זהו פתרון טוב כאשר אתם רוצים למצוא פתרונות מיידיים לפני שהמדביר מגיע ופותר את הבעיה לטווח ארוך.

למה זה כך? הטרמיטים גרים במושבות ענקיות שכוללות לפעמים מיליוני מזיקים. ריסוס אמנם יחסל את הטרמיטים שכבר מסתובבים בבית, אבל לא ימנע מהחברים שלהם להגיע הביתה. לכן, מומלץ לרסס רק כשמדובר במקרה חירום וליצור קשר עם מדביר להזמנה של הדברת טרמיטים מקצועית.

איזו שיטת הדברה יעילה כדאי לבחור ומהם השיקולים לבחירת כל שיטה?

יצירת מעטפת מסביב לבית:

זו אחת השיטות המוצלחות ביותר בתחום של הדברת טרמיטים והדברה של מזיקים בכלל. במסגרת השיטה המורכבת הזו מזריק המדביר חומר רעיל לקרקע מחוץ לבית ומתחת למרצפות הבית. הזרקת החומר נעשית באמצעות קידוח סביב הבית, כך שלמעשה החומר מגיע באופן מדויק אל תוך האדמה שם נמצאות מושבות הטרמיטים. זהו חיסול רחב של מושבות הטרמיטים שיוצר שכבת מעטפת סביב הבית המגנה עליו מפני המזיקים.

השיטה הזו מתאימה לכל מי שמוכן להשקיע כדי להנות מבית נקי מטרמיטים לאורך תקופת זמן ארוכה מאד. השיטה היעילה הזו נחשבת היום למתקדמת ביותר ולזו שמשיגה את התוצאות הטובות ביותר.

הצבת פתיונות:

הצבת פתיונות היא שיטה יעילה ומוכרת בעולם ההדברה. במקרה של הדברת טרמיטים, מציבים תחנות האכלה שמכילות פתיון רעיל. הטרמיטים שנוגסים את הפתיון חוזרים איתו במהירות אל מושבת הטרמיטים, זאת משום שהם זקוקים להורמון מסוים ממלכת הטרמיטים, בלעדיו הם מתקשים לחיות. כאשר הם נושאים עליהם את החומר הרעיל, הם מביאים אותו לתוך מושבת הטרמיטים וכך היא מתחסלת לגמרי.

כדאי לבחור בפתרון זה כשיש מכת טרמיטים בבית ורוצים להיות בטוחים שהמושבה כולה תחוסל והבעיה תיפטר, אך חשוב לציין שלא מדובר בפתרון לטווח ארוך.

ג'ל קוטל טרמיטים:

פתרון הדברה נפוץ נוסף הוא ג'ל נגד טרמיטים. את הג'ל מורחים בנקודות מסוימות בבית בהן התגלו עקבות טרמיטים. האתגר הוא למצוא את תעלות הבוץ דרכן מגיעים הטרמיטים למקומות שונים בבית, להחדיר את הג'ל אל תוך התעלה וליצור כך מנגנון השמדה יעיל. הטרמיטים שבאים במגע עם הג'ל מתים ואלו שעדיין לא, מעבירים את הג'ל אל תוך מושבת הטרמיטים בבטן האדמה.