לא פעם אנחנו רואים בטלוויזיה, בתים עם אריחים מצוירים אשר מודבקים מחוץ לבית על החזית החיצונית שלו והן בפנים הבית, כחלק מהעיצוב שלו. לא פעם עולה אצלנו השאלה, מדוע אנשים בוחרים אריחים מצוירים וכיצד הם בוחרים את האריחים המתאימים לעיצוב הבית.

 

בניגוד למה שאולי משתמע, אריחים מצוירים אינם אריחים שמתאימים לחדרי ילדים ואינם חייבים להיות בעלי עיצוב קיטשי, כלומר אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של אריחים מסוגים שונים בעיצובים שונים, כשהרעיון הוא שאותם אריחים יצרו עיצוב מיוחד משלהם או ישלימו עיצוב קיים בזכות הציור שמופיע עליהם.

אנחנו יכולים למצוא אריחים מצוירים בשלל דוגמאות ולפני שנציג לכם כמה מהם, חשוב לנו להבהיר כיצד בוחרים אריחים מצוירים לעיצוב חוץ או פנים הבית.

ראשית, תנסו תמיד לבחור אריחים שמשלימים את העיצוב הכולל של הבית. זה יכול לבוא לידי ביטוי בצבע, זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורה, בסוג הציור ובאלמנטים אחרים. אם תבחרו אריחים שיש ביניהם לבין עיצוב הבית הפרדה מוחלטת, חוסר שייכות, אז מהר מאוד נגלה שהעיצוב נהרס. תזכרו שלהבדיל ממקרים אחרים, כאן, אחרי שמדביקים אריחים מצוירים, לא משתלם להסיר אותם, זה עולה כסף ודורש עבודה.

שנית, האריחים צריכים להתאים לאופי ולאישיות של האנשים שמתגוררים במקום. אם תבחרו אריחים מצוירים שמתאימים לילדים בזמן שאתם מבוגרים, זה יצור ניגוד לא ברור, אשר אנשים שיבואו אליכם יסיקו מכך מסקנות מוטעות.

שלוש, תבחרו אריחים עם ציורים שאתם יכולים לחיות איתם בשלווה, לא דברים שאתם תרגישו שהם צעקניים מדי, לא דברים שייראו לכם קיטשיים מדי, ולא אריחים עם ציוריים שיראו לכם לא קשורים אליכם. בסופו של יום, אתם אלה שחיים עם האריחים וצריכים לראות אותם מדי יום. לכן תבחרו אריחי קרמיקה שיכולים להתאים לאופי, לאישיות, לסגנון שאתם אוהבים.

3 דוגמאות של אריחים מצוירים

הדוגמא הקלאסית היא כמו אריחים בסגנון המזרח או אריחים מצוירים עם מנדלות מסוגים שונים. מדובר באריחים פופולאריים כי הם מאוד מסוגננים ויפים. היתרון שלהם שהם מגיעים בצבעים שונים וניתן למצוא שלל דוגמאות שיכולות להתאים לכל בית ולכל מבנה.

דוגמא אחרת שמרנית יותר, היא של אריחים מצוירים עם פסים או קווים ולא יותר מזה. מדובר באריחים בסיסיים שהוסיפו להם טוויסט קטן של ציור בשביל להפוך אותך לפחות משעממים. כמובן שמדובר באריחים שמתאימים יותר לבתים של אנשים שמחפשים אריחים מצוירים אך כאלה שלא רוצים להגזים.

אנחנו יכולים גם למצוא אריחים מצוירים שיש להם ציור שמתאים לילדים או למבוגרים, ציורים של ים, שדות, טבע וכדומה. מדובר באריחים יותר מושקעים אך כאלה שלא בהכרח מתאימים לכל בית ולא כל חדר בבית. אנחנו יכולים למצוא אריחים כאלה בבתים שמבקשים להוסיף עוד אלמנט של עיצוב שימשוך תשומת לב בנוסף לאלמנטים אחרים.