אם יש לכם בית פרטי ולו חצר וגינה, או אפילו מרפסת דירה סגורה או פתוחה, אותה הפכתם לגן ירוק ומלבלב באמצע האפרוריות האורבנית, בוודאי נתקלתם בסוגיית התאורה. הערב יורד, מזג האוויר נעים, אתם רוצים לשבת בגינה שלכם, ליהנות מהבריזה ולשתות את האייס-קפה או הלימונצ'לו הצוננים שלכם, אם תדליקו את המנורה המפיצה אור חזק, האווירה הרומנטית תתקלקל, שלא לדבר על כך שהיתושים יגיחו בהמוניהם, רעבים ומוכנים ללגום מדמכם...

 

תאורה המבוססת על אנרגיה סולארית

תאורה כזו יכולה לענות על צרכיכם בדיוק באותם ערבים קסומים. מצד אחד, היא שומרת על האווירה המסתורית, הנעימה והרוגעת, מצד שני, אינכם יושבים בחושך מוחלט, מצד שלישי... לתאורת גן המבוססת על אנרגיה סולארית יש המון יתרונות, אשר מספיקים לעוד כמה צדדים משכנעים כאלה. לדוגמה, בטיחותה - היות follow link ואנרגיה סולארית עושה שימוש בשמש כמקור לאנרגיה (ולא ברשת החשמל), תוכלו להשקות את הגינה ללא חשש התחשמלות או קפיצת פקק בארון החשמל (כפי שעלול לקרות במערכות חשמל בבתים ישנים), אין לכם צורך לחשוש שמה הכלב שלכם יחפור בגינה ויפגע בכבל חשמל הטמון בקרקע, לפחד שמא הילדים ייגעו בתאורה ברגליים יחפות או רטובות וכן הלאה.

האם היתרונות מתמקדים רק בבטיחותה של התאורה?

לא. למרות שבטיחות הי הגורם הראשון במעלה, לתאורה מבוססת אנרגיה סולארית ישנם יתרונות בולטים נוספים על פני תאורת הגינה הקונבנציונאלית המחוברת לרשת החשמל. הנה כמה מהם:

  • פשטות ההתקנה - אם עד כה, הייתם זקוקים לחשמלאי מנוסה כדי להאיר את הגינה שלכם, אליו גם נאלצתם להתקשר בעת שהתעוררה בעיה, התאורה הסולארית פוטרת אתכם מהתלות בחשמלאי. אין צורך בפרישת כבלי חשמל, בהארקה, באמצעי הגנה. אתם מוציאים את גוף התאורה הסולארית מאריזתו, ממקמים אותו וזהו, השמש כבר תעשה עבורכם את שאר העבודה.
  • שינוי מיקום גמיש - נמאס לכם ממיקום התאורה? אתם עורכים רה-אורגניזציה של האדניות, העציצים או הגינה כולה? אין פשוט מזה - אתם שולפים את גופי התאורה, שמים אותם בצד, וכשתסיימו לארגן את כל מה שרציתם להזיז ולשנות, אין פשוט מלמקם את התאורה מחדש במקומות בהן היא נדרשת.
  • חיסכון בחשמל - כמה פעמים שכחתם לכבות את האור בגינה, כאשר נחפזתם פנימה בעקבות שיחת טלפון או הפרעה אחרת ולא חזרתם לאחר מכן שוב לשבת בגינה? חלק גדול מחשבון החשמל הגדול שמקבלים בעלי גינות נובע מאותם מקרים קטנים ומרגיזים של שכחה. תאורת הגן המבוססת על אנרגיה סולרית פוטרת אתכם מהצורך לזכור לכבות את האור בגינה כאשר אתם עייפים או טרודים.

לסיכום:

שילוב תאורה סולארית בגינה שלכם הוא מעשה חכם מכל הבחינות - בטיחות, גמישות, פשטות ההתקנה, חיסכון בחשמל, זווית ראיה "ירוקה" וידידותית לסביבה וכד'. עם כל כך הרבה יתרונות (וכל כך הרבה שמש בארצנו), אין שום סיבה לדבוק בתאורת החשמל הקונבנציונאלית.