עיצוב גינות קטנות

עיצוב גינות קטנות

לגינות קטנות יש הרבה יותר פוטנציאל ממה שאתם חושבים. בין אם עוסקים בחלל צר וארוך מאחורי הבית או בחצר אחורית צפופה וחסרת פרטיות, האפשרויות הן אינסופיות. אז אל תמחקו עדיין את שטח החוץ שלכם – עם העיצוב הנכון, זה יכול להיות גינה מעוצבת ויפה.

עיצוב גינות קטנות – המומחיות שלנו

האם אתה אוהב לארח את המשפחה והחברים?
בילוי בגינה תמיד נראה כל כך רגוע, הן עבור המארחים והן עבור האורחים, אבל כמה אנשים אתם צריכים להכיל? שניים לארוחת צהריים אינטימית? שמונה לארוחת ערב לשבת? שתים עשרה ומעלה למנגל?

אלמנטים רב-תכליתיים שיכולים לספק יותר מפונקציה אחת הם המפתח למקסום הפוטנציאל של גינות קטנות.

 • שולחנות וכיסאות מתקפלים ניתנים לאחסון כאשר אינם בשימוש והם קלים מספיק בכדי להרכיב ולפרק.
 • שולחנות פטיו מתארכים מציעים פונקציונליות כאשר עליכם להתאים למספר משתנה של אורחים.
 • השתמשו בישיבה בספסל ליד השולחן ולא במושבים בודדים – תוכלו להושיב יותר אנשים – אידיאלי למשפחות עם ילדים קטנים.

מה תרצו לשתול ולגדל בגינה הקטנה שלכם?
האם אתם מקווה לגדל פרחים, עשבי התיבול המועדפים עליכם או כמה ירקות? כאשר השטח מוגבל, חשוב במיוחד לקבוע אילו מבין אלה כדאי לגדל בעצמכם, ואילו עדיף לרכוש מהסופר המקומי שלכם. התמקדו בגידול פרחים ותוצרת שבדרך כלל יקרה, קשה למצוא, חיי מדף קצרים, או שאתם משתמשים בה באופן קבוע.

12 טיפים לעיצוב גינות קטנות

בהתחשב בפונקציונליות של החלל שלך, הנה כמה טיפים שיעזרו לך למצות את הפוטנציאל שלו וליצור אשליה של גינה גדולה בהרבה.

 1. חפש צמחים קומפקטיים. בחרו צמחים שלא יציפו את מישור הקרקע, אך אל תחששו לכלול עצים בגודל בינוני או עמודים כדי להגיע לקנה המידה המתאים.
 2. לחשוב מחוץ לקופסה. מה עם קירות חיים? אדניות מעקה? סלים תלויים?
 3. בנה מסגרת צבעונית חזקה. השתמש בצמחים מעניינים עם עלים צבעוניים.
 4. הפוך כל סנטימטר מרובע לספור. התמקדו בעצים, שיחים וצמחי רב ערך בעלי ערך רב המציעים עונות מרובות עם עלים אטרקטיביים, פרחים עונתיים, טקסטורות ייחודיות, קליפות צבעוניות ו / או צבע נהדר.
 5. צור פרטיות. יתכן שלא יהיה לך מקום לעצים ולשיחים גדולים ירוקי עד כדי ליצור פרטיות. אך האם שורה של אחד מזני העמודים הרבים המספקים גובה – ללא הרוחב – תעבוד? אם רק יש צורך בפרטיות עונתית, אולי יתאימו עצים צרים, עמודים או שיחים? או שאולי גידול מטפסים מטופחים היטב (למשל יסמין או גפנים חד-שנתיות) על סורג אנכי יהיה הפיתרון הטוב ביותר.
 6. האם אתה באמת צריך מדשאה? האם הדשא שלך שובר את החלל שלך באופן מיותר? האם הגיוני יותר להאריך את הפטיו?
 7. בחר בזהירות ריהוט גן. לוותר על כורסאות עמוקות במיוחד עם משענות יד רחבות לטובת פרופילים מלוטשים יותר.
 8. הוסף תכונת מים. מאפייני מים הם תמיד תוספת נהדרת לגינה. אמנם בריכה ומפל עשויים שלא להיות מציאותיים, אך מזרקת קיר פשוטה עשויה להיות התשובה.
 9. צרו תחושת סדר. קווים נקיים מביאים תחושה מסודרת לגינה. תכנון ישר יכול להגדיר חללים, בעוד שניתן להשתמש בעקומות אורגניות זורמות לריכוך זוויות מביכות.
 10. השתמש בציר האלכסוני. גן פרברי טיפוסי הוא לרוב רחב אך רדוד. מבט ישר מעבר לגינה האחורית מדגיש אפוא את הממד הקצר ביותר. שנה את נקודת המבט על ידי סיבוב הפטיו, נטיעת מיטות וקווי הראיה 45 מעלות כדי להתייצב עם הציר האלכסוני, ויצר אשליה של חלל גדול בהרבה.
 11. שמור על לוח הצבעים פשוט. שניים או שלושה צבעים בגוונים שונים, יחד עם ירוק, יהיו עמוסים פחות מבחינה ויזואלית מאשר פיצוץ דמוי שעועית ג'לי.
 12. הוסף תאורת חוץ. צרו דרמה ומסתורין, תוך הרחבת השימוש בגינה לשעות הערב.

קביעת שיחת ייעוץ חינם